Workshop - SIGORD

V dňoch: 4. až 7. apríla 2016 sa žiaci našej školy SHDK Košice zúčastnili 4 – dňového Workshopu, ktorý bol zrealizovaný v rámci projektu: „ Cez umenie k inklúzii“ za podpory Nórskych fondov a úradu vlády SR., v prekrásnom prostredí Zelený breh Sigord.

Celkovo sa podujatia zúčastnilo 44 študentov a 6 pedagogických pracovníkov.

Cieľom tohto projektu bolo dosiahnutie zefektívnenia vyučovacieho procesu a inkluzívneho vzdelávania na škole.

Workshop – prostredníctvom jednotlivých častí dal priestor Rómskym študentom rozvíjať svoj talent za podpory odborníkov – pedagógov, Rómov a nerómov.

Okrem iného sa všetci účastníci mali možnosť zdokonaliť v Rómskom jazyku, získali nové informácie z Rómskych reálií, Rómskej kultúry, čo prispelo k upevneniu identity Rómskej národnostnej menšiny.

Výstupom 4 – dňového Workshopu mladých umelcov školy budú záverečné jednodňové Workshopy a koncerty , ktoré sa uskutočnia 19.4. 2016 v Hnúšti a

20.4. 2016 v Bardejove.

Žiaci týmto programom poukážu na efektívnosť inkluzívneho vzdelávania na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu v Košiciach.