12.ročník krajského matičného festivalu "Ľudová pieseň košickej mládeže"

Naši žiaci si odniesli okrem skvelého zážitku aj krásne diplomy z 12.ročníka krajského matičného festivalu "Ľudová pieseň košickej mládeže"

Kategória dievčat – stredné školy a gymnázia
1.miesto: Klaudia Ferencová

Cena exministra školstva SR a poslanca NR SR doc. Dušana Čaploviča
Klára Axamská – Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium, Košice

Cena generálneho riaditeľa firmy Lynx s.r.o Košice
Viktória Šamková – Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium, Košice

Cena za orchestrálny sprievod
Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium Požiarnická 1 Košice

My im srdečne blahoželáme, rovnako ako aj ich pedagógom.

Na Evanjelickom gymnáziu J. A. Komenského v Košiciach sa v rámci Dní mesta Košice konal už dvanásty ročník krajského matičného festivalu „Ľudová pieseň košickej mládeže“.
Hlavnými usporiadateľmi tejto ľudovej parády boli Miestny odbor Matice slovenskej /MO MS/v Košiciach - Myslave , mesto Košice , odbory školstva OÚ v Košiciach a Prešove, odbory školstva
Prešovského a Košického samosprávneho kraja a domáce Evanjelické gymnázium J.A. Komenského.
Do Košíc prišla stovka chlapcov a dievčat zo 45. základných a stredných škôl, gymnázií a konzervatórií z celého Košického a Prešovského kraja od Sobraniec, Strážskeho,
Michaloviec , Vranova, Humenného, Trebišova,Prešova, Bardejova,Lipian cez Seňu a mnohé školy z Košíc, ďalej speváčky a speváci z Jasova, Moldavy nad Bodvou, Rožňavy až po Spišskú Novú Ves.