Mladé slovenské talenty predstavili svoje umenie v Budapešti

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa sa v priestoroch Slovenského inštitútu v Budapešti konala prezentácia programu Zlato Slovenska. Podujatie bolo úspešnou prezentáciou novej generácie slovenského výtvarníctva, šperkárstva a hudobníkov pred maďarským publikom. Išlo o novú formu prezentácie slovenského umenia, v ktorej vzhľadom na jej úspech, bude Slovenský inštitút v Budapešti pokračovať aj v budúcnosti. Prezentácia bola sprevádzaná spevácko-hudobným programom, kde vystúpili žiaci a učitelia z nášho Súkromného hudobného a dramatického konzervatória na Požiarnickej ulici. Putovný projekt, prezentujúci nadanú slovenskú mládež, ktorí sa v roku  2016 predstavil v Ríme, po Varšave a Budapešti sú naplánované aj ďalšie mestá.